ZIELONE SZKOŁY

Czym są Zielone Szkoły?
Zielone Szkoły to kilku lub kilkunastodniowe wyjazdy młodzieży szkolnej, których celem jest bezpośredni kontakt uczestników z naturą. Wyjazdy takie organizowane są zwykle z dala od metropolii i dużych miast a jednocześnie w miejscach bogatych pod względem edukacji jak np. morze czy góry.

Zielona szkoła to nie lada wyzwanie i świetna możliwość rozwijania młodzieży. Wyjazdy takie mają na celu oderwanie dzieci od komputerów, tabletów i innej elektroniki. Dzięki temu spędzają wolny czas aktywnie oraz w gronie rówieśników.

Korzyści jakie wynikają z wyjazdu na Zieloną Szkołę to przede wszystkim wartości edukacyjne. Dzieci poznają nowe tereny, jego otoczenie, ale również inną kulturę. Dzięki temu stają się bardziej wrażliwe na różnice międzyludzkie. Poza tym należy też zwrócić uwagę na to, że uczniowie spędzają aktywnie czas. Ważne jest także to, że dzieci mogą odpocząć i nauczyć się odrobinę samodzielności.

 

Makstour Sp. z o.o. organizuje wyjazdy na Zielone Szkoły tylko do sprawdzonych wcześniej miejsc i obiektów. Ośrodki przystosowane są do pobytu dzieci i młodzieży, posiadają niezbędne pozwolenia.
Program Zielonej Szkoły jest odpowiednio wcześniej starannie przygotowywany i dobierany do grupy uczestników. Podczas pobytu na Zielonej Szkole organizujemy wycieczki, w ośrodkach zapewniamy pełne wyżywienie oraz gwarantujemy warunki do edukacji i rozrywki dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do współpracy!

Makstour Sp. z o.o.