Ecco Walkathon w Warszawie – wrzesień 2013

14 września firma Makstour zorganizowała dla dzieci i młodzieży wyjazd na akcję charytatywną ECCo WALKATHON na warszawskiej Agrykoli. Każdy z uczestników odebrał po okazaniu biletu pakiet startowy składający się z: plecaka ecco, koszulki ecco, wody, klocków lego, i wyruszył na spacer.

Uczestnicy ECCO Walkathonu mieli do wyboru dwie malownicze trasy o długości 6 i 10 kilometrów. Za każdy przebyty kilometr przekaże 4 złote na konto wybranego projektu. W tym roku „wychodzone” pieniądze można było przeznaczyć na pomoc dzieciom chorych na mukowiscydozę, którymi opiekuję się Fundacja TVN „nie jesteś sam” lub na zakup specjalistycznego sprzętu do intensywnej terapii noworodków dla Oddziału Neonatologii warszawskiego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus wspieranego przez Fundację Radia Zet. Na te cele uczestnicy przekazali łącznie 477 200 złotych.

Ponadto każde dziecko, które wzięło udział w ECCO Walkathonie i pokonało 6-kilometrową trasę przekazało dodatkowe 10 złotych na rozbudowę zimowego domku dla stada afrykańskich pingwinów tońców mieszkających w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym sposobem do kasy ZOO trafiło 41 030 złotych!

  • Pomoc dla dzieci chorych na mukowiscydozę – Fundacja TVN “Nie jesteś sam”.
  • Zakup inkubatora i respiratora dla ratowania życia dzieci w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie – Fundacja Radia Zet

Dzieci dodatkowo wspomogły

ZA ROK ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
NA 10 EDYCJĘ ECCO WALKATHON

 

[nggallery id=14]