Obozy letnie

Udział dziecka w uprawianiu sportu ma olbrzymi wpływ na jego rozwój. Oprócz oczywistego waloru jakim jest rozwój sprawności fizycznej, zdrowia i wzmocnienia  organizmu duże znaczenie ma kształtowanie charakteru i postaw młodego człowieka.

Dzieci regularnie uprawiające sport są nie tylko zdrowsze, ale także bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Ich opiekunowie doceniają zalety sportu i jego wpływ na pozytywną samoocenę, koncentrację i motywację u swoich dzieci.

Każdy z naszych obozów jest przygotowany przez wykwalifikowanych specjalistów. Nad jego realizacją czuwa wyspecjalizowana i dobrze dobrana kadra, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jest to grupa instruktorów-opiekunów kreatywnych, pomysłowych i odpowiedzialnych. Naszym celem jest zapewnienie uczestnikom wielu atrakcji, dobrej zabawy, niespodzianek a przede wszystkim profesjonalnie przeprowadzonych zajęć sportowych.

Każdy wyjazd ma odpowiednio dobrany program, który łączy w sobie elementy sportu i nauki np. języka obcego. Pozwala to na perfekcyjne połączenie tego co przyjemne z tym co niezbędne w późniejszym funkcjonowaniu dorosłego człowieka.

Obozy letnie organizowane przez firmę MAKSTOUR mają różnoraki charakter:

 • taneczno-akrobatyczny
 • pływacki
 • taneczno-pływacki
 • tenisowy z elementami języka obcego

Ponadto w najbliższym czasie zorganizowane zostaną:

 • dietetyczny dla dzieci otyłych
 • integracyjny dla dzieci upośledzonych w stopniu lekkim

Wyjazdy przeznaczone są dla uczestników o różnym zakresie umiejętności, zarówno pod względem sportowym, jak i językowym. Młodzież dobierana jest do skrupulatnie wyselekcjonowanych grup przez profesjonalną kadrę.

Zajęcia taneczne prowadzone są przez specjalistów takich jak np. finalista programu You Can Dance. Poprzez taniec staramy się aby uczestnicy wyrazili swoje emocje, pokazali swoje wnętrze i indywidualną drogę przeżywania muzyki. Podczas obozu każdy może poczuć się gwiazdą tanecznego show.

Podczas obozów każdy uczestnik posiądzie wiedzę i umiejętności związane nauką i doskonaleniem prawidłowego rozwoju sprawności fizycznej (postawa, koordynacja ruchowa itd.). Techniki wykonywania przewrotów, przerzutów, piramid akrobatycznych, kształtowania siły, wykonywania ćwiczeń zespołowych. Jak również ćwiczenia świadomości ciała (gibkość, skoczność, wytrzymałość), ćwiczenia rozciągające i wzmacniające układ mięśniowo – stawowy.

Zajęcia pływackie prowadzone są przez doświadczonych instruktorów i trenerów. Trening dostosowany jest do poziomu uczestników zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Pływanie, jak każda dyscyplina sportu, wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, dlatego uczestnicy poznają zasady poprawnej rozgrzewki i  treningu wydolnościowego.

Oferta oparta na zajęciach nauki gry w tenisa została przygotowana zarówno dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. W trakcie około 40 godzin zajęć na korcie instruktorzy poszczególnych kategorii kształcą uczestników począwszy od podstaw chwytu,  oswajania z piłką i rakietą skończywszy na profesjonalnych uderzeniach, serwisie itd.

W trakcie poszczególnych obozów sportowych prowadzone będą zajęcia języków obcych (w zależności od zapotrzebowania rodzaju języka obcego) polegające głównie na rozmowach z neative speakerem, organizowaniu scenek sytuacyjnych w celu pozyskania umiejętności wykorzystania języka w praktyce.

Po zajęciach i chwili wytchnienia uczestnicy wyjazdów korzystają z bogatej oferty jaką zapewnia MAKSTOUR. Są to m.in. gry i zabawy zespołowe, konkursy grupowe i indywidualne, gry terenowe, wycieczki krajoznawcze, dyskoteki itp. Wyjazdy kończą się zawodami w poszczególnych dyscyplinach sportowych i wytypowaniem zwycięzców.

Ostatni wieczór obozu to podsumowanie całej imprezy i nagrodzenie najlepszych. Wówczas zostaje także wytypowany najlepszy sportowiec i ukoronowany prestiżowym pucharem ufundowanym przez organizatora.

Każdy obóz to niezapomniane przeżycie oraz niebywały progres dla uczestników oraz satysfakcja dla ich rodziców i opiekunów.

W cenie poszczególnych obozów zapewniamy:

 • zakwaterowanie w ośrodkach o wysokim standardzie
 • wyżywienie w postaci 4 posiłków dziennie
 • zajęcia na basenie, sali gimnastycznej i innych obiektach sportowych
 • całodniowe warsztaty na kortach tenisowych
 • kilkunastogodzinny kontakt z anglistą
 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie NNW
 • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
 • szkolenie pływackie, tenisowe, taneczne i akrobatyczne prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę instruktorską